05.05.2023

Podział majątku – niezwykle istotna kwestia w sprawach rozwodowych

Podział majątku – niezwykle istotna kwestia w sprawach rozwodowych

Rozwody to często podziały majątku, które są konsekwencją wspólnego, bądź własnego decydowania o chęci wzięcia rozwodu. Osoby, które dzielą wspólnie majątek, a które nie chcą dzielić dalszego, wspólnego życia, muszą liczyć się z podziałem majątku. Dziś opowiemy, jak wyglądają kwestie majątkowe w wypadku konkretnych sytuacji, związanych z chęcią wzięcia rozwodu. Zapraszamy!

Co się dzieje z majątkiem, kiedy rozwód jest z winy męża?

Wielu z nas wydaje się, że rozwód z winy męża a podział majątku to kwestia, która od razu daje większe prawa do majątku drugiej osobie, która jest w tym związku poszkodowana. Prawo jednak w tym aspekcie mówi zupełnie inaczej, ponieważ osoba, która otrzymała orzeczenie winy przez sąd, nadal ma prawo do majątku, który jest wspólny. Jednakże to kancelaria prawna negocjuje w tym wypadku i jest mediatorem w określeniu odpowiednich praw majątkowych, które mają być potwierdzone przez obu małżonków.

Podobnie jest w wypadku, gdy chodzi o rozwód z alkoholikiem podział majątku, w którym to sąd również nie stosuje żadnych wyjątków, lecz ocenia wkład obu stron, które w takim związku funkcjonowały. Jeśli więc osoba, która jest przyczyną rozpadu związku przez alkohol wniosła więcej do majątku, będzie mieć odpowiednie prawo do egzekwowania uczciwej części. Jednakże sprawna kancelaria prawna może pomóc nam w uzyskaniu jak największej części majątku, dla siebie.

Kolejną kwestię stanowi rozwód z winy męża zdrada podział majątku. Podobnie jak w poprzednich wypadkach, sąd nie będzie uwzględniał tej okoliczności przy podziale majątku. Sąd oceni udział obu stron i zasądzi odpowiedni podział, chyba że samodzielnie, przy pomocy kancelarii prawnej dogadamy własne warunki, które zostaną potwierdzone, przez obie strony.

Na samym końcu, uwzględnijmy także rozwód z winy żony a podział majątku. Jak już wspominaliśmy, płeć i wina nie mają znaczenia dla sądu. Dla sądu będzie liczył się wkład obu stron, który musi zostać podzielony prawidłowo. Dlatego też, jeśli żona doprowadziła do zdrady, nie będzie mieć ani lepszych, ani gorszych warunków, podczas podziału majątku.

Sprawna kancelaria pomoże nam uzyskać jak najwięcej korzyści!

Warto pamiętać, że adwokat Bielsko Biała może nam skutecznie pomóc w mediacjach, które mogą doprowadzić do wcześniejszego dogadania się, względem majątku i jego podziału. Skutkiem tego, będziemy mieli szansę na to, aby samodzielnie uzyskać więcej majątku od drugiej strony, uzyskując na to jej zgodę. Pamiętajmy jednak, że każda sprawa jest zupełnie inna i może przynieść różne efekty.

20.04.2023

Czy do rozwodu potrzebni są świadkowie? Odpowiadamy!

Zobacz więcej

31.03.2023

Zaniżone odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu – co robić i gdzie szukać pomocy?

Zobacz więcej