20.04.2023

Czy do rozwodu potrzebni są świadkowie? Odpowiadamy!

Czy do rozwodu potrzebni są świadkowie? Odpowiadamy!

Kwestia rozwodu jest bardzo często tajemnicą dla osób, które pierwszy raz podejmują się tego tematu. Dlatego też, warto odpowiednio wcześniej przygotować się merytorycznie do kwestii rozwodowych, aby wiedzieć, jak postępować w wypadku własnego rozwodu. W dzisiejszym artykule odpowiemy, jak wygląda kwestia świadków przy rozwodzie. Zapraszamy!

Świadkowie do rozwodu – czy są potrzebni?

Wielu z nas zastanawia się, czy do rozwodu potrzebni są świadkowie. Jak wiadomo, każdy wypadek jest indywidualny i warto przeanalizować, czy mamy świadków, którzy mogą wnieść coś na korzyść, akurat przy naszej sprawie rozwodowej. Nie zawsze jest jednak tak, iż mamy pod ręką świadków, którzy mogą nam pomóc, bądź którzy chcą się angażować w nasz rozwód (przykładowo poprzez wspólną znajomość obu małżonków).

Na całe szczęście, przy sprawie rozwodowej nie ma obowiązku podawania świadków do sprawy. Często jest tak, że świadków z wiedzą na temat naszego związku po prostu nie ma, dlatego sądy nie wymagają od nas podawania osób, które będą poświadczać, przy naszej sprawie.

Świadek przy rozwodzie – kiedy warto, aby był uwzględniony?

Jeśli posiadamy świadka, który faktycznie ma niezbędną wiedzę, która może być kluczowa dla naszej sprawy rozwodowej, warto taką osobę dołączyć do sprawy. Jej wiedza może być bowiem istotna dla przebiegu naszej sprawy. Warto wiedzieć, że świadkami do sprawy rozwodowej mogą być zarówno członkowie rodziny jak i wszyscy znajomi, którzy mają wiedzę, która może być istotna dla wysokiego sądu.

Dobrze dobrany świadek w sprawie o rozwód jest w dzisiejszych czasach na wagę złota, ponieważ jego zeznania mogą okazać się kluczowe dla decyzji sądu.

Kancelaria prawna pomoże Ci wybrać

Warto wiedzieć, że o angaż świadków do naszej sprawy rozwodowej możemy zapytać wprost adwokata, który prowadzi naszą sprawę. Wystarczy opisać, jakie wiadomości ma nasz świadek na rozwodzie i co może wnieść konkretna osoba. Dzięki temu, adwokat będzie wiedział, czy warto jest w praktyce angażować taką osobę i czy będzie ona właściwie potrzebna do sprawy. Jeśli tak będzie, wtedy adwokat może wnioskować do sądy o dołączenie takiej osoby, do naszej sprawy.

Dlatego też, poleca się korzystanie z usług adwokatów, którzy w każdym pojedynczym wypadku będą w stanie udzielić nam swojej wiedzy i doświadczenia w sprawach rozwodowych, skutecznie prowadząc naszą linię obrony. Dzięki temu, sama rozprawa może zostać zakończona szybciej i skuteczniej, przekładając się na naszą korzyść. Skontaktuj się z nami już dzisiaj!

05.05.2023

Podział majątku – niezwykle istotna kwestia w sprawach rozwodowych

Zobacz więcej

31.03.2023

Zaniżone odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu – co robić i gdzie szukać pomocy?

Zobacz więcej