31.03.2023

Zaniżone odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu – co robić i gdzie szukać pomocy?

 

Uważasz, że Twoje odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu zostało zaniżone? Nie wiesz, co robić? A może zastanawiasz się, kto będzie w stanie udzielić Ci pomocy? Nasz tekst dostarczy Ci przydatnych informacji, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Zaniżone odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu – co robić?

Polskie prawo niby chroni nas przed następstwem różnego typu wypadków, w tym wypadków komunikacyjnych i jeśli doznamy uszczerbku na zdrowia, to możemy dochodzić odszkodowania od ubezpieczalni sprawcy. Jednak tak łatwo jest tylko w teorii, ponieważ w praktyce widać, że ubezpieczalnie stosują różne praktyki, a jedną z nich jest zaniżone odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu

Co w takich sytuacjach należy robić? Jakie kroki podjąć? Na pewno nie musimy biernie patrzeć i zgadzać się na wszystko, co zaproponuje towarzystwo ubezpieczeniowe. Jego słowa nie jest nigdy ostatecznej i jeśli mamy jasne podstawy do tego, by dopominać się o wyższe odszkodowanie, to powinniśmy jak najszybciej zabrać się do działania. Oznacza to przygotowanie odpowiedniego pisma. 

Takie odwołanie od zaniżonego odszkodowania komunikacyjnego należy dostarczyć do towarzystwa ubezpieczeniowego, a samo pismo powinno zawierać nasze dokładne dane, nazwę ubezpieczyciela oraz wskazywać, jakiej sprawy to dotyczy. We wniosku musimy wspomnieć o co dokładnie wnosimy i uzasadnić swoją prośbę, a następnie złożyć czytelny podpis. Wiadomo, że nie będzie to dość przyjemna sytuacja, więc jeśli nie czujemy się na siłach, to zawsze możemy pomyśleć o skorzystaniu z fachowego doradztwa, czy kompleksowego wsparcia przy dochodzeniu swoich praw. 

Zaniżone odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu – gdzie szukać pomocy?

Od razu nasuwają się kolejne pytania – gdzie zatem skierować swoje kroki? Kto zapewni nam fachowe wsparcie, gdy zostanie nam zaniżone odszkodowanie komunikacyjne? Odpowiedź wydaje się prostsza, niż by się mogło wydawać, ponieważ w tego typu sprawach nieocenione okazuje się wsparcie profesjonalnego adwokata. Pamiętajmy, że to osoba wykwalifikowana, która ukończyła specjalistyczne studia, dysponuje szeroką wiedzą oraz odpowiednim doświadczeniem. 

Do tego na bieżąco podnosi swoje kwalifikacje, ponieważ zależy jej na najwyższej jakości usług. Jeśli zatem tutaj postanowimy się zgłosić, gdy zostanie nam zaniżone odszkodowanie komunikacyjne, to zawsze będziemy mieli szansę wywalczyć to, co nam się należy. Poza tym profesjonalny adwokat oferuje swoje usługi w bardzo atrakcyjnych stawkach, więc współpraca z nim zawsze wyjdzie nam na korzyść. 

 

Skontaktuj się z nami jeżeli potrzebujesz pomocy z odszkodowaniem!

05.05.2023

Podział majątku – niezwykle istotna kwestia w sprawach rozwodowych

Zobacz więcej

20.04.2023

Czy do rozwodu potrzebni są świadkowie? Odpowiadamy!

Zobacz więcej