25.12.2022

Odszkodowanie za wypadek samochodowy – ile można otrzymać?

Odszkodowanie za wypadek samochodowy – ile można otrzymać?

Ile wynosi odszkodowanie za wypadek samochodowy? Ile pieniędzy możemy otrzymać, gdy będziemy poszkodowanymi w wypadku samochodowym? To bardzo często pojawiające się pytania. Ty również szukasz na nie odpowiedzi? Zachęcamy zatem do krótkiej lektury, ponieważ nasz tekst pozwoli Ci rozwiać wątpliwości!

Odszkodowanie za wypadek samochodowy – od czego zależy jego wysokość?

Odszkodowanie za wypadek samochodowy przysługuje każdemu, kto dozna szkody z winy innego kierowcy. Jednak musimy liczyć się z tym, że wysokość odszkodowania po wypadku samochodowym ustalana jest zawsze indywidualnie i zależy od wielu różnych czynników. 

Najważniejsze pozostaje oczywiście to, z jakim rodzajem wypadku mamy do czynienia. Innego odszkodowania należy się spodziewać, jeśli nasze auto zostanie lekko zarysowane, a innych, gdy zniszczy się tylko przewożony sprzęt lub nasz pojazd dozna szkody całkowitej. To, ile wynosi odszkodowanie za wypadek samochodowy, zależy również od tego, czy my sami lub nasi pasażerowie doznają jakiegoś urazu i będą wymagać pomocy medycznej. 

W tym przypadku innych stawek należy spodziewać się za drobne urazu, a innych, gdy będzie konieczna operacja i rehabilitacja. Jeszcze inaczej jest ustalane odszkodowanie za trwały uszczerbek na zdrowiu, czy nawet za śmierć jednego z pasażerów. Kluczowe znaczenie ma również to, z jakim towarzystwem ubezpieczeniowym mamy do czynienia, ponieważ każde z nich ma jasno wyznaczone zasady i trzyma się ich przy ustalaniu wysokości odszkodowania. 

Odszkodowanie za wypadek samochodowy – ile otrzymamy pieniędzy?

Każdy, kto spodziewał się podania pewnych kosztów, może się trochę rozczarować, ponieważ widać, że odszkodowanie za wypadek samochodowy może być wypłacane w różnych stawkach. Czasami może to być zaledwie tysiąc złotych, a innym razem nawet kilka tysięcy złotych. 

Okazuje się, że to, ile za odszkodowanie po wypadku dostaniemy, zależy w dużej mierze od skutków wypadku, czy od tego, jak zmierzymy się z formalnościami. Im lepiej przedstawiamy swoją sprawę w towarzystwie ubezpieczeniowym sprawcy, tym większa pewność, że wysokość odszkodowania będzie stosowna. 

Wiadomo, że nie zawsze jesteśmy w stanie samodzielnie zmierzyć się z zebraniem dowodów, czy dokumentów. Jednak warto pamiętać, że do naszej dyspozycji zawsze pozostaje sztab wykwalifikowanych osób i jeśli okaże się, że będziemy potrzebowali pomocy w odzyskaniu odszkodowania, to warto skontaktować się z nami – https://pasierbiewicz.pl/oferta/odszkodowania-za-wypadki-komunikacyjne/

05.05.2023

Podział majątku – niezwykle istotna kwestia w sprawach rozwodowych

Zobacz więcej

20.04.2023

Czy do rozwodu potrzebni są świadkowie? Odpowiadamy!

Zobacz więcej